fot. Almelo 2023

Srebro i brąz w Almelo

Cztery drużyny z regionu łódzkiego reprezentowały Polskę podczas siódmej edycji Almelo City Cup w Holandii - międzynarodowego turnieju piłki chodzonej. Najlepiej wypadł WF ŁKS Łódź, który dotarł do finału najbardziej prestiżowej klasyfikacji Hendry Kreuzen (panowie 55+). Na trzecim miejscu w klasyfikacji Ilse de Lange (panie 40+) zawody skończyły natomiast zawodniczki Jeży Zgierz.


W zawodach wzięło udział 48 zespołów z: Holandii, Anglii, Belgii, Niemiec, Francji, Algierii i Polski. Ełkaesiacy wystąpili w roli debiutantów i spisali się wyśmienicie. Przegrali dopiero w finale z Arminią Bielefeld (0:2), a wcześniej zanotowali cztery zwycięstwa i trzy remisy. Drużynę prowadził Marek Dziuba, a w składzie biało-czerwono-białych wystąpił między innymi Tomasz Cebula. - Naprawdę trudno opisać moje emocje. Dawno nie byłem tak wzruszony. Odkurzyliście Cebulowego. Dziękuję wam za to – powiedział po zakończeniu turnieju były reprezentant Polski, który w Almelo strzelił dla ŁKS aż 10 goli.

Z bardzo dobrej strony pokazała się też drużyna kobiet Jeże Zgierz, która również debiutowała w imprezie. Jeżyki bez problemu pokonywały kolejne rywalki i zatrzymały się dopiero w fazie finałowej. Turniej dla pań wygrał zespół England Walking Football Community, prowadzony przez byłą zawodniczkę Manchesteru City - Gail Redston.

Stawkę polskich drużyn w Almelo uzupełniły panie The Stars Łódź i panowie Rosomaka Łódź. Oba zespoły zakończyły rywalizację na wysokich czwartych miejscach w swoich kategoriach. Warto przypomnieć, że zespoły The Stars i Rosomak triumfowały na Almelo City Cup w poprzednim roku.

Rosnącą siłę polskiego walking futbolu potwierdziły prestiżowych nagrody przyznane za popularyzację tej dyscypliny w swoich krajach. W tym roku otrzymali je: Tony Norton z Anglii i Jarosław Paradowski z Polski.

WF ŁKS Łódź - 2. miejsce w klasyfikacji Hendry Kruzen (panowie 55+).
Wyniki: Garon Park 1:1, SSV Sung 0:0, Chesterfield 9:0 i 3:1, HAV UK 2:0 i 3:1, Billericay 1:1, Arminia Bielefeld 0:2. Zwycięzca klasyfikacji: Arminia Bielefeld (Niemcy).

Rosomak Łódź - 4. miejsce w klasyfikacji Herman Finkers (panowie 55+).
Wyniki: Vitesse 1:0 i 3:0, Old Stars 1:0 i 5:3, Cleethorpes 0:0, Heracles Gold Stars 3:1, Eintracht 1:1, Melksham 0:1, Calne 2:2. Zwycięzca klasyfikacji: Melksham (Anglia).

Jeże Zgierz - 3. miejsce w klasyfikacji Ilse de Lange (kobiety 40+).
Wyniki: Nona Maluku 6:0 i 7:0, FC Meppel 4:0 i 5:1, FC Bedum 4:0 i 8:0, Heracles Gold Sars 7:0 i 6:0, EWFC2 2:2, EWFC1 0:2.

The Stars Łódź - 4. miejsce w klasyfikacji Ilse de Lange (kobiety 40+).
Wyniki: FC Meppel 1:0, FC Bedum 5:0, Heracles Gold Stars 4:0 i 7:0, EWFC1 0:1 i 0:5, EWFC2 0:1 i 1:1, Nona Maluku 4:0 i 4:0. Zwycięzca klasyfikacji: England Walking Football Community (Anglia).

​Almelo 2023