fot. logo F1L

Starcie beniaminków dla PGE GKS

W Bełchatowie przy Sportowej zmierzyły się zespoły, które w poprzednim sezonie grały w 2. lidze. Starcie beniaminków Fortuna 1. Ligi zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem PGE GKS. Gospodarze wygrali z Radomiakiem Radom 3:0 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.


Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Przemysław Zdybowicz, który już w 9. minucie pokonał bramkarza rywali. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Bartosz Biel (34), a wynik spotkania tuż przed jego końcem ustalił Dawid Kocyła (89).

- To dla nas cudowny wieczór. Po pierwsze wygraliśmy z dobrym zespołem, którego od lat nie mogliśmy pokonać. Druga sprawa to duża liczba bramek, które strzelali nasi młodzieżowcy. To naprawdę wspaniałe uczucie. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że wyciągnęliśmy wnioski z ostatniej porażki. Drużyna znakomicie zareagowała na to niepowodzenie, walczyła o każdą piłkę i to się opłaciło. Jesteśmy z tego mega zadowoleni. Zespół Radomiaka ma dominujący styl, więc wiedzieliśmy, że zdecydowanie częściej będziemy bez piłki. Zabiegaliśmy jednak o to, by mieć jak najwięcej jakości w momentach, gdy będziemy mieli piłkę. Potrzebowaliśmy więcej jakości niż w poprzednim meczu. Potrzebowaliśmy konkretów, które były dzisiaj w postaci trzech bramekpowiedział trener PGE GKS Artur Derbin.

W następnej kolejce bełchatowianie zagrają w Jastrzębiu z GKS 1962 (17 sierpnia, godz. 20).