fot. Amatorska Liga Mini Piłki Nożnej ŁZPN

Startujemy 18 września

Na 18 września 2022 zaplanowano inaugurację drugiej edycji Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej ŁZPN. Nadal przyjmowane są zapisy drużyn zainteresowanych udziałem w tych rozgrywkach.


Pomysł powołania do życia ALMPN pod auspicjami Łódzkiego ZPN był pokłosiem organizacyjno-sportowego sukcesu futsalowej trzeciej ligi. Zainteresowanie udziałem w tych rozgrywkach skłoniło ŁZPN do powołania Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej, która okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pierwsza odsłona zakończyła się 15 czerwca finałem, rozegranym na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Był on przedmeczem finału wojewódzkiego Pucharu Polski, co znacząco podniosło rangę ALMPN.

Rozgrywki są prowadzone na boiskach typu orlik, a oprócz zawodników niezrzeszonych mogą brać w nich udział również piłkarze znajdujący się w ewidencji ŁZPN. Dotyczy to graczy klasy okręgowej i niższych lig piłki 11-osobowej oraz zespołów II i III ligi futsalu. Mecze są prowadzone przez arbitrów Kolegium Sędziów ŁZPN.

Wpisowe do Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej ŁZPN wynosi 600 zł. Zgłoszenia należy składać drogą elektroniczną na adres: lodzki@zpn.pl. W zgłoszeniu trzeba podać: nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby reprezentującej zespół, numer telefonu kontaktowego oraz adres poczty elektronicznej.