fot. PKO Ekstraklasa

Stawowy zastąpił Moskala

W sobotę ŁKS poinformował o rozwiązaniu umowy z trenerem Kazimierzem Moskalem, a dzisiaj ogłosił nazwisko jego następcy. Nowym szkoleniowcem ostatniej drużyny PKO BP Ekstraklasy został Wojciech Stawowy, który podpisał umowę mającą obowiązywać do końca czerwca 2022.


Stawowy po raz ostatni z ligowymi piłkarzami pracował wiosną 2015. Był wówczas trenerem Widzewa, z którym nie zdołał utrzymać się w 1. lidze. Po tym niepowodzeniu przeniósł sie do Warszawy, gdzie przez pięć lat był dyrektorem sportowym szkolącej młodzież Eskoli Varsovia. Z tego klubu Stawowy przywiózł do Łodzi 24-letniego Rolanda Thomasa, który w ŁKS ma być drugim trenerem.

Nowy szkoleniowiec z pewnością nie będzie miał trudności z aklimatyzacją przy al. Unii, gdzie spotkał dobrych znajomych: dyrektora sportowego Krzysztofa Przytułę i trenera bramkarzy Jacka Janowskiego. Z tym duetem 54-letni Stawowy prowadził pierwszoligowy Widzew.

Nowy opiekun piłkarzy ŁKS ma w swoim CV również pracę w: Cracovii, Arce Gdynia, Górniku Łęczna, GKS Katowice i Miedzi Legnica.