fot. logo F1L

Stomil znów na łopatkach

Nie zakończyła się jeszcze kalendarzowa jesień, a piłkarze Fortuna 1. Ligi rozpoczęli już wiosenną rundę rozgrywek. Beniaminek z Bełchatowa rewanżową rundę rozgrywek zainaugurował w Olsztynie, gdzie wygrał 1;0 ze Stomilem.


Z tym rywalem ekipa z ulicy sportowej zdobyła w tym sezonie sześć punktów. W pierwszej kolejce PGE GKS przed własną publicznością zwyciężył 3:0, a w rewanżu wygrał 1:0. Autorem jedynego gola był Bartosz Biel, który na listę strzelców wpisał się w 84. minucie.

- Mój zespół zasłużył na szacunek i gratulacje. Po wpadce z Tychami chłopcy pokazali charakter i wygrali mecz drużyn, które cechuje dobra gra w defensywie. Ciężko było wykreować sobie sytuację strzelecką. Na szczęście udało nam się zaskoczyć rywali szybkim wyrzutem z autu, po którym zakończyliśmy akcję celnym strzałem i zwycięskim golem – podsumował trener PGE GKS Artur Derbin.

Jego podopieczni w osiemnastu meczach zgromadzili 24 pkt. i z takim dorobkiem zajmują ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce PGE GKS podejmie prowadzącą w rozgrywkach Wartę Poznań (23 listopada, godz. 12.40).