fot. OSP Wola Krzysztoporska

Strażacy też grają

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wolborzu odbyły się mistrzostwa powiatu piotrkowskiego w halowej piłce nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Rywalizację wygrała ekipa z Woli Krzysztoporskiej i tym samym zapewniła sobie udział w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 1 marca w Szczercowie.


Turniej w Wolborzu został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego i Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Urzędu Miejskiego w Wolborzu. Do walki przystąpiło osiem drużyn: OSP Bąkowa Góra gm. Ręczno, OSP Komorniki, OSP Niechcice gm. Rozprza, OSP Moszczenica, OSP Proszenie gm. Wolbórz, OSP Tomawa gm. Łęki Szlacheckie i OSP Wola Krzysztoporska. Obok tej ostatniej na podium znalazły się zespoły z Niechcic i Tomawy.

Zwycięzcy turnieju grali w następującym składzie: Jakub Majewski - Błażej Strzelczyk, Filip Gąsior, Marcin Przybył, Michał Góźdź, Dawid Goździk i Michał Czarczyński, który z dorobkiem pięciu bramek został królem strzelców turnieju.

Puchary oraz nagrody wyróżnionym wręczali m.in.: prezes ZOP ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim Tadeusz Karcz, wiceprezes ŁZPN Stanisław Sipa, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.