Straciły fotel lidera

Piłkarki TME SMS w efektownym stylu rozpoczęły sezon 2022/2023, ale po ośmiu kolejnych zwycięstwach znakomita seria została zakończona. Przerwał ją GKS Katowice, który pokonał mistrzynie Polski i odebrał im fotel lidera ekstraligowych rozgrywek.

Na Górny Śląsk podopieczne Marka Chojnackiego jechały mając trzypunktową przewagę nad dzisiejszymi rywalkami. W meczu na szczycie lepsze okazały się jednak katowiczanki, które zanotowały na swym koncie efektowne zwycięstwo.

W pierwszej połowie padł jeden gol. Jego autorką była Klaudia Maciążka, która na listę strzelczyń wpisała się w 22. minucie. Miejscowe objęły prowadzenie w okresie, gdy optyczna przewaga należała do przyjezdnych. Łodzianki próbowały później odrobić stratę, ale nie potrafiły znaleźć recepty na szczelną obronę GKS. Dodatkowo w 62. minucie dały się po raz drugi zaskoczyć. Tym razem nie zdołały powstrzymać Patrycji Kozarzewskiej i zrobiło się 2:0. Ostatni cios przyjezdne zadały sobie same. Dziewięć minut przed końcem meczu Yurina Enyo trafiła do własnej bramki, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Po tym meczu GKS i TME SMS mają po 24 pkt., ale na pierwszym miejscu jest teraz ekipa z Katowic. W 10. kolejki łodzianki przy Milionowej podejmą Pogoń Szczecin (5 listopada, godz. 10:00).