Szczęśliwa trzynastka

W 13. kolejce ekstraligi kobiet zawodniczki TME UKS SMS wygrały w Łodzi z wrocławskim Śląskiem 4:0. Tym samym podopieczne Marka Chojnackiego utrzymały drugą pozycję w tabeli.

Zespół z Milionowej ma 31 pkt. i traci sześć oczek do Czarnych Sosnowiec. Trzeci w klasyfikacji Medyk Konin zgromadził do tej pory 27 pkt.

W starciu ze Śląskiem gospodynie otworzyły wynik w 35. minucie. Trafienie Klaudii Jedlińskiej było jedynym w pierwszej połowie. Trzy kolejne gole padły po przerwie, a strzeliły je: Dominika Gąsieniec (49), Gabriela Grzybowska (65) i Anna Rędzia (82).

Kolejnym rywalem łodzianek będzie GKS Katowice. Z tym zespołem TME UKS SMS zagra na wyjeździe. Spotkanie rozpocznie się 20 marca o godz. 13.