fot. IMG_0238.jpg

Szczęśliwy Widok w Makowie

Sześć goli padło w finałowym meczu rozgrywanego w Makowie turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice rocznika 2013. Główne trofeum zgarnął Widok Skierniewice, który w decydującym spotkaniu pokonał Pelikana Łowicz 4:2.


Obie drużyny zapewniły sobie awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Finaliści zdobyli również wszystkie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tymon Grzywacz, a klasyfikację strzelców z ośmioma trafieniami na koncie wygrał Tomasz Czerwiński (obaj Widok). Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza trafiło natomiast do Franciszka Bąby (Pelikan).

Oprócz Grzywacza i Czerwińskiego w zespole prowadzonym przez Kingę Pruszkowską i Rafała Rożka grali: Jan Czerwiński, Jan Łyszkowicz, Mikołaj Mielcarz, Sebastian Onwugbufor, Igor Stryczek i Krzysztof Studniarek.  

Do finału ekipa ze Skierniewic dotarła z czterema zwycięstwami i bilansem bramkowym 23:0! W grupie A Widok pokonał: Mazovię Rawa Mazowiecka 6:0, Macovię Maków 4:0 i Sokoła Regnów 3:0, a w półfinale rozgromił 10:0 Pogoń Godzianów. Jedno spotkanie więcej rozegrał Pelikan, który w grupie B ograł: Unię Skierniewice 3:1, GOKSiR Lipce Reymontowskie 4:1, Pogoń 4:0 i Meteora Reczyce 8:0. W spotkaniu półfinałowym ekipa z Łowicza wygrała 6:1 z Sokołem.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe drużynom i wyróżnionym zawodnikom wręczali: naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych UMS Karolina Sałek oraz członek zarządu ŁZPN Sebastian Pazurek.

 

 

​O Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice - rocznik 2013