fot. Tymbark 2023

Szkoła Gortata najlepsza w kategorii U-10 chłopców!

Łódzka Szkoła Gortata wygrała XXIII edycję Pucharu Tymbarku w kategorii U-10 chłopców. W meczu finałowym zespół z ulicy Minerskiej pokonał 2:0 Zagłębiaków, czyli ekipę SPMS Sosnowiec.


Wcześniej obie drużyny zmierzyły się w spotkaniu grupowym, które Szkoła Gortata wygrała 4:3. Łodzianie okazali się też lepsi od SP Sułów (8:1) oraz SP 3 Myślibórz (6:3) i z kompletem punktów zajęli pierwszą lokatę w grupie G. W ćwierćfinale zwyciężyli 5:2 SP 60 Bydgoszcz, a w półfinale w pokonanym polu zostawili zawodników NSP Zalków (1:0). Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) w tej kategorii wiekowej odebrał Maksymilian Linder.

Ogólnopolskie finały Pucharu Tymbarku w czterech kategoriach (U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt) rozpoczęły się w środę 14 czerwca na stadionie Hutnika Warszawa. W czwartek mecze były rozgrywane na tym samym obiekcie, a w piątek przeniosły się na stadion PGE Narodowy, na którym wyłoniono zwycięzców. Mecze finałowe sędziował Szymon Marciniak.

Do tego etapu rywalizacji dotarła jedna z czterech ekip reprezentujących województwo łódzkie. Trzy pozostałe zakończyły rywalizację na pierwszej fazie turnieju finałowego. Wszystkie zanotowały po jednej wygranej i dwie porażki, co dało im trzecią lokatę w poszczególnych grupach.

W kategorii U-10 dziewcząt zespół ZSP Opoczno w grupie A pokonał PSP Popielów 2:1 i przegrał 1:7 z SP Przeźmierowo oraz 0:1 z ZSP Jasień. Dziewczęta z SP 10 Sieradz w grupie L U-12 ograły 3:0 SP Malechowo, ale musiały uznać wyższość zawodniczek SP 15 Bydgoszcz (1:2) i SMS Katowice (3:6). W kategorii U-12 chłopców w grupie O Szkoła Gortata 1:0 ograła SP 18 Olsztyn „Mamy Talent”, a przegrała 0:1 z SP 5 Gdańsk i 1:2 z SP 1 Zabrze.