fot. logo ŁZPN

Szkolenie z półfinalistą ME

Marcin Włodarski będzie jednym z prelegentów konferencji szkoleniowej zorganizowanej przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Podczas pokazowego treningu selekcjoner reprezentacji Polski U-17 pokaże model gry swojego zespołu w fazie atakowania oraz w przejściu do obrony.


Jak to wygląda w praktyce, mogliśmy się przekonać w drugiej połowie maja, podczas rozgrywanych na Węgrzech finałów mistrzostw Europy do lat 17. Podopieczni Włodarskiego spisywali się znakomicie i zakończyli turniej w czołowej czwórce. Drogę do finału zamknęła im kadra Niemiec, a losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 2:1, jednak ostatecznie musieli się pogodzić z porażką 3:5.

- Umiejętności były po naszej stronie i to nas cieszy. W naszym futbolu nie ma kalkulacji i każdy się z nami liczy. To jest nasze największe zwycięstwo w tym turnieju. Niemcom zrewanżujemy się na mistrzostwach świata – powiedział Włodarski po półfinale.

Zanim dojdzie do tego rewanżu trener reprezentacji U-17 pojawi się m.in. w Łodzi, gdzie w poniedziałek 12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla (ŁKS) odbędzie się konferencja szkoleniowa, poświęcona wybranym aspektom dotyczącym atakowania w piłce nożnej 11-osobowej.

Uczestnicy zajęć powinni pamiętać o zabraniu licencji trenerskiej. Szkoleniowcy z aktualną licencją za udział w szkoleniu zapłacą 30 zł, a dla osób bez ważnej licencji koszt uczestnictwa wynosi 50 zł.

Za potwierdzony udział w szkoleniu trenerzy otrzymają:

UEFA A - 4 punkty,

UEFA B- 4 punkty,

Grassroots C - 4 punkty,

Elite Youth A, B – 4 punkty,

UEFA PRO - 2 punkty.

Harmonogram zajęć:

14:45 - rejestracja uczestników.

15:15 - oficjalne rozpoczęcie.

15:30 - 17:00 - trening I: zmiana centrum gry w atakowaniu, przy średnim lub niskim pressingu przeciwnika. System: 1-3-4-3 v 1-5-3-2 (Dariusz Nawrocki, AKS SMS Łódź).

17:00 - 17:30 - przerwa kawowa.

17:30 - 19:00 - trening II: model gry reprezentacji Polski U-17 w fazie atakowania oraz w przejściu do obrony (Marcin Włodarski).

19:15 - 20:45 - trening III: budowanie gry w bocznych sektorach boiska, przy przeciwniku ustawionym w obronie niskiej. System: 1-4-4-2 v 1-4-1-4-1 (Bogdan Jóźwiak).