fot. Pelikan logo

Teraz trzeba gonić

Po siedmiu kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi jest Sokół Ostróda, który zgromadził 18 pkt. Oczko mniej ma drugi w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Tak więc na tym etapie rywalizacji zespoły z województwa łódzkiego są za plecami ekip z Warmii i Mazur oraz Mazowsza.


Najwyższej sklasyfikowaną ekipą z naszego regionu jest Sokół Aleksandrów Łódzki, który z dorobkiem 14 pkt. zajmuje trzecią lokatę. Może ją jednak stracić na rzecz będącej na czwartej pozycji Legii II Warszawa. Zespół ze stolicy zgromadził 13 pkt., ale ma jeszcze zaległy mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która z powodu powołań graczy drugiej Legii do młodzieżowych reprezentacji Polski miniony weekend miała wolny. Spotkanie z Legią II zostało przełożone na 23 października..

Lechia w tabeli grupy I trzeciej ligi jest aktualnie na miejscu dziesiątym. Tomaszowianie zdobyli do tej pory osiem punktów. Dwa więcej ma siódma w klasyfikacji Unia Skierniewice, a jedenaście oczek zgromadził piąty w rozgrywkach Pelikan. Zespół z Łowicza w niedzielę miał szansę zrównać się ze Świtem, jednak bezpośrednia konfrontacja zakończyła się sukcesem nowodworzan. Zespół z Mazowsza przed własną publicznością zainkasował trzy punkty, a gola na wagę zwycięstwa tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelił Kamil Wiśniewski. Cztery punkty mniej od Pelikana ma piętnasty RKS Radomsko, za którym są już tylko trzy zespoły ze strefy spadkowej.

W ósmej kolejce zespoły z naszego regionu będą grały 14 września. Tego dnia Unia podejmie Pelikana (godz. 14), RKS zagra u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie (godz. 16), Lechia pojedzie do Moraga na mecz z Huraganem (godz. 16), a w Ostródzie zmierzą się dwa Sokoły – miejscowy i ten z Aleksandrowa Łódzkiego (godz. 18).