fot. OKT

Trenerska elita znów w Łodzi

Drugi raz z rzędu Łódź będzie gospodarzem Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów (OKT) z licencją UEFA PRO, UEFA A, UEFA Elite Youthe A, UEFA Goalkeeper A oraz UEFA Futsal B. Dwudniowe szkolenie rozpocznie się 28 lipca. Weźmie w nim udział 1 500 trenerów z całego kraju.


Możliwość goszczenia wybitnych wykładowców oraz najlepszych szkoleniowców w kraju jest ogromnym wyróżnieniem dla Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który przed rokiem bardzo dobrze wywiązał się z roli gospodarza OKT. W lipcu 2019 uczestnicy zajęć w komfortowych warunkach mogli brać udział w części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza odbyła się w łódzkiej Atlas Arenie, druga na sąsiadującym z nią obiekcie piłkarskim przy al. Unii Lubelskiej. Wśród prelegentów byli m.in. selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek oraz jego poprzednicy: Andrzej Strejlau, Wojciech Łazarek, Paweł Janas, Jerzy Engel i Franciszek Smuda. Nie zabrakło też zagranicznych gości. Edd Vahid, szef dokształcania trenerów Southampton FC przedstawił filozofię szkoleniową tego klubu. Frank Ludolph (szef kształcenia trenerów w UEFA) i menedżer Peterem Bosz wzięli natomiast udział w panelu dyskusyjnym, dotyczącym ubiegłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Doświadczenia zebrane w trakcie poprzedniej edycji z pewnością przyczynią się do tego, że organizacja tegorocznej konferencji będzie stała na jeszcze wyższym poziomie.