Trzeci awans ŁKS!

To precedensowe wydarzenie. W sezonie 2022/2023 ŁKS miał zgłoszone do seniorskich rozgrywek trzy drużyny. I wszystkie wygrały rywalizację w swoich klasach rozgrywkowych, zapewniając sobie awans do wyższej ligi!

Pierwszy zespół w przyszłym sezonie będzie występował na ekstraklasowych boiskach, a trzeci zagwarantował sobie prawo gry w Betcris Łódzkiej IV Lidze. Dzisiaj swoją promocję przyklepali natomiast gracze ŁKS II, którzy na pierwszym miejscu zakończyli rywalizację w grupie I trzeciej ligi.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka grali w Zambrowie, gdzie po trafieniach Jędrzeja Zająca (28'), Mateusza Bąkowicza (33') i Igora Lambrechta (48') pokonali 3:1 miejscową Olimpię. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Ciborowski (38'). Tym zwycięstwem rezerwy ŁKS przypieczętowały awans do drugiej ligi, choć wyniki innych spotkań tak się ułożyły, że nawet w przypadku porażki zakończyliby trzecioligowe rozgrywki na pierwszym miejscu.

Druga w klasyfikacji Legionovia Legionowo grała w Sieradzu, gdzie uległa 0:1 Warcie. To zwycięstwo sprawiło, że beniaminek rzutem na taśmę uratował się przed degradacją. Gola na wagę utrzymania w 39. minucie strzelił Shingo Koreeda. Zespół z Sieradza zajął miejsce tuż nad strefą spadkową, mając punkt przewagi nad Concordią Elbląg, która zakończyła sezon wyjazdową porażką 2:4 z Błonianką Blonie.

Trzy punkty w ostatniej kolejce zainkasowali zawodnicy Lechii, którzy w Radomiu pokonali Broń 4:1. Dwa gole strzelił Artur Amroziński (42', 50'), a po jednym trafieniu zaliczyli Eryk Kaproń (71') i Klim Morenkow (75'). W zespole gospodarzy tuż przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Michał Kielak.

Pięć goli padło też w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie Świt wygrał 3:2 z Pelikanem Łowicz. Po golach Kacpra Falkowskiego (25') i Szymona Sołtysińskiego (38') goście prowadzili już 2:0, ale w drugiej połowie roztrwonili przewagę. Po trafieniach Jewhena Radionowa (62', 79') zrobiło się 2:2, a w 80. minucie Sebastian Cuch przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Prowadzenia nie utrzymała również Unia Skierniewice. Co prawda w Białobrzegach goście już w pierwszej minucie stracili gola, ale szybko odrobili stratę (5'), a w 28. minucie zdobyli drugą bramkę. Kwadrans przed końcem Pilica doprowadziła jednak do remisu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Rozgrywki grupy I trzeciej ligi zakończyły się triumfem ŁKS II, który w trzydziestu czterech meczach zdobył 68 pkt. i o cztery oczka wyprzedził Legionovię oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Szóstą lokatę zajęła Lechia (55), siódmą Unia (53), jedenastą Pelikan (45), a piętnastą Warta (34). Z trzecią ligą pożegnali się zawodnicy Concordii (33), Blonianki Błonie (30) i Ursusa Warszawa (25).