Trzeci raz z rzędu

Doskonałą passę notują młodzi gracze UKS SMS. Łodzianie po trzecim zwycięstwie z rzedu opuścili strefę spadkową i z dorobkiem ośmiu punktów w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18 plasują się na jedenastej pozycji.

Lokatę niżej jest krakowska Wisła, która w siódmej kolejce przegrała przy Milionowej 2:3. Goście przyjechali do Łodzi mając na koncie osiem oczek – dwa więcej od UKS SMS. W bezpośrednim starciu goście nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia, a bramki strzelali w momencie, gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte. Po dwóch trafieniach Tomasza Pałgana i jednym Roberta Prochownika gospodarze prowadzili 3:0. W końcówce przyjezdnym udało się zmniejszyć rozmiary porażki. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Szywacz, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Kacper Chełmski.

W ósmej kolejce UKS SMS pojedzie na Wybrzeże, gdzie 28 września zmierzy się z szóstą w klasyfikacji Lechią Gdańsk (godz. 14).