Trzeci raz za trzy

Po trzech kolejkach Fortuna 1. Ligi zawodnicy Widzewa mają dziewięć punktów. Trzecie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli przed własną publicznością, gdzie pokonali 2:0 Chrobrego Głogów.

Goście przyjechali na Piłsudskiego mając za sobą dwie wygrane i też chcieli kontynuować dobrą passę. Na szczęście dla gospodarzy w niedzielę nie grzeszyli skutecznością, a przytrafił im się też gol samobójczy. Zaliczył go Mavroudi Bougaidis, który w 11. minucie pokonał własnego bramkarza. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron przyjezdni wypracowali sobie kilka doskonałych okazji do remisu, ale żadnej nie zdołali wykorzystać. Zostali za to skarceni w doliczonym czasie gry, gdy Bartosz Guzdek strzelił bramkę na 2:0 dla Widzewa.

Po trzech kolejkach liderem Fortuna 1. Ligi jest Miedź Legnica, za którą plasują się: Widzew i Korona Kielce. Te ekipy mają po dziewięć punktów i dwa oczka przewagi nad czwartym w klasyfikacji ŁKS. W następnej serii spotkań Widzew zagra w Gdyni, gdzie 18 sierpnia zmierzy się z Arką (godz. 20.30).