Trzeci skalp Legii

W meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski piłkarze ŁKS przegrali w Łodzi z Legią Warszawa 2:3 i odpadli z dalszej rywalizacji. Tym samym stołeczny zespół w bieżącej edycji pucharowych rozgrywek wyeliminował wszystkich pierwszoligowców z województwa łódzkiego.

Legia rywalizację w Fortuna Pucharze Polski rozpoczęła w Bełchatowie, gdzie wygrała z GKS 6:1. Później zawitała na stadion przy al. Piłsudskiego, na którym 1:0 pokonała Widzew. W walce o półfinał okazała się natomiast lepsza od graczy ŁKS.

Podopieczni Wojciecha Stawowego podjęli rękawicę i na miarę swoich możliwości odgryzali się mistrzom Polski, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość wyżej notowanego rywala. Na gole Bartosza Slisza (14') i Luquinhasa (49) gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniami Jana Sobocińskiego (42') i debiutującego w łódzkiej ekipie Piotra Janczukowicza (56'), ale po trafieniu Tomasa Pekharta (82') Legia po raz trzeci wyszła na prowadzenie i tym razem już go nie oddała.

Obie drużyny kończyły mecz w osłabionych składach. Sześć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego za kopnięcie rywala czerwoną kartkę obejrzał Pekhart, a pięć minut po nim za faul z boiska został usunięty Pirulo.