fot. Puchar Tymbarku

Trzy awanse SP 5 Skierniewice

W Skierniewicach rozgrywki o Puchar Tymbarku zdominowała Szkoła Podstawowa nr 5, której reprezentanci wygrali trzy z czterech turniejów kwalifikacyjnych. Uczniowie tej szkoły zapewnili sobie awans do fazy wojewódzkiej w kategoriach U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-8 chłopców. W rozgrywkach U-10 chłopców triumfowała SP 4.


Do rywalizacji w najmłodszej grupie wiekowej przystąpiły dwie drużyny. W jedynym rozegranym meczu SP 5 pokonała SP 9. Sześć spotkań odbyło się natomiast w starszej kategorii, w której bezkonkurencyjna okazała się ekipa SP 4. Triumfatorzy wygrali wszystkie mecze i z kompletem dziewięciu punktów w końcowej tabeli wyprzedzili: SP 2, SP 5 i SP 9.

Pełną pulę zgarnęły również zawodniczki SP 5, które w rozgrywkach U-12 ograły SP 4 i SP 3. Podobnie było w turnieju chłopców, który w najstarszej kategorii wiekowej rozpoczęły się od spotkań grupowych. Zawodnicy SP 5 pokonali w nich SP 9 i Kostki Stasia. W grupie B najlepsza okazała się SP 4, która wyprzedziła SP 2 i Klasyczną Drużynę. W meczu o trzecie miejsce SP 9 pokonała SP 2, a w finale SP 5 okazała się lepsza od SP 4.

Podczas turnieju Dominik Felczyński (SP 9 U-10) i Jan Łyszkowicz (SP 5 Skierniewice U-10) zostali wyróżnieni przez sędziego zielonymi kartkami za postawę fair play.