fot. Futsal Ekstraklasa

Trzy dni z futsalem

Od soboty do poniedziałku zespoły występujące w Futsal Ekstraklasie będą rozgrywały mecze 9. kolejki. Zakończy ją spotkanie w Zduńskiej Woli, gdzie 18 listopada Gatta Active podejmie FC KJ Toruń.


Będzie to starcie wicelidera z dziewiątym zespołem rozgrywek. Gatta Active w siedmiu dotychczasowych meczach zgromadziła szesnaście oczek i ma tylko punkt mniej od otwierającego tabelę KS Constract Lubawa. Podopieczni Marcina Stanisławskiego w swoim ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe z Orłem Jelcz-Laskowice 3:3. Goście trzy razy musieli odrabiać straty, ale za każdym razem udawało im się dogonić doprowadzić do remisu. Robili to po trafieniach Igora Sobalczyka (15), Daniela Krawczyka (33) i Michała Marciniaka (37). Zespół ze Zduńskiej Woli ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz 5. kolejki, w którym zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała (18 grudnia, godz. 18).

Dwa mecze w zapasie ma natomiast ekipa z Kutna. Najbliższy rywal Gatty Active ma na koncie pięć spotkań, w których zdobył dziewięć punktów.