fot. Turniej eliminacyjny UEFA U-19 kobiet

Trzy miasta, cztery reprezentacje

Od 2 do 8 października w Łodzi, Bełchatowie i Sieradzu będzie rozgrywany turniej eliminacyjny mistrzostw Europy UEFA U-19 kobiet. Wezmą w nim udział reprezentacje Polski, Bułgarii, Chorwacji i Szkocji. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.


Impreza rozpocznie się 2 października. Pierwszego dnia rywalizacji na stadionie MOSiR w Sieradzu Polki zmierzą się z Chorwacją, a w Bełchatowie przy ul. Sportowej Szkocja zagra z Bułgarią. Początek obu spotkań o godz. 17. Trzy dni później biało-czerwone wystąpią w Bełchatowie, gdzie podejmą Bułgarię. Zespoły Szkocji i Chorwacji o punkty będą walczyły w Sieradzu. Tym razem rywalizacja rozpocznie się o godz. 16. Turniej zakończy się 8 października w Łodzi. Tego dnia o godz. 15 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 Polska przystąpi do starcia ze Szkocją, a na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 Bułgaria zagra z Chorwacją.

Szansę występu w turnieju ma m.in. osiem zawodniczek TME Grot SMS Łódź: Adriana Achcińska, Paulina Filipczak, Agnieszka Glinka, Katarzyna Kałużna, Oliwia Silny, Alicja Sokołowska, Oliwia Szperkowska i Wiktoria Zieniewicz. Oprócz nich powołania trener Niny Patalon otrzymały: Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Homa, Natalia Kulig (AZS Wrocław), Zofia Buszewska, Nicola Brzęczek, Anna Konkol, Kinga Kozak (GKS Katowice), Aleksandra Żurek (KKPK Medyk Konin), Natalia Padilla Bidas (Malaga FC Femenino), Sara Kierul, Zuzanna Radochońska (MKS Olimpia Szczecin) i Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszkówka Jelna).

Wstęp na wszystkie mecze turnieju kwalifikacyjnego UEFA European Women’s U-19 Championship będzie bezpłatny, ale w celu wejścia na stadion należy odebrać darmową wejściówkę.