Trzy zwycięstwa, dwie porażki

Wygrane ŁKS II, Unii Skierniewice i KS Kutno oraz porażki Lechii Tomaszów Mazowiecki i Sokoła Aleksandrów Łódzki - tak w 9. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi spisywały się zespoły z naszego regionu. Wolne miał Pelikan Łowicz, który w tej serii spotkań pauzował.

Rezerwy ŁKS podejmowały Broń Radom. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i ta zaliczka przesądziła o końcowym wyniku. Już w 5. minucie otworzył go Michał Karlikowski, a siedem minut później z rzutu karnego podwyższył Aleksander Ślęzak. W 73. minucie Michał Kielak zdobył kontaktową bramkę dla Broni, ale komplet punktów został przy Minerskiej.

Dwa gole więcej padły w Skierniewicach, gdzie Unia tuż przed końcowym gwizdkiem wyszarpała zwycięstwo w starciu ze Zniczem Biała Piska. Podobnie jak w Łodzi pierwsza bramka padła w 5. minucie, ale tutaj prowadzenie objęli goście. Na trafienie Patryka Gondka gospodarze odpowiedzieli golami Piotra Kłąba (44) i Macieja Wilanowskiego (64), ale w 89. minucie znów był remis, bo drugą bramkę dla Znicza strzelił Łukasz Kuśnierz. Ostatnie słowo należało jednak do Unii. Siedem minut po wyrównaniu do siatki trafił Damian Makuch i skierniewiczanie wygrali 3:2.

W końcówce zwycięstwo zagwarantowali sobie również gracze KS Kutno, którzy na wyjeździe pokonali 2:1 Błoniankę Błonie. Goście objęli prowadzenie w 33. minucie, po golu Krystiana Białasa. Siedem minut później wyrównał Rafał Włodarczyk, ale pięć minut przed końcem spotkania, dzięki Damianowi Szczepańskiemu zespół z Kutna po raz drugi wyszedł na prowadzenie i tym razem już go nie oddał.

Na wyjazdach walczyli również gracze z Tomaszowa i Aleksandrowa. Lechia przegrała 1:2 w Warszawie z Polonią, a Sokół uległ 0:2 Jegiellonii II Białystok. W stolicy honorową bramkę dla gości strzelił Patryk Jakubczyk (69, z karnego), a dla gospodarzy trafiali Marcin Kluska (5) i Krystian Pieczara (79). Na Podlasiu na listę strzelców wpisywali się: Martin Kostal (8, z karnego) oraz Eryk Matus (41).

Po 9. kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi jest Legionovia Legionowo (20). Trzecią lokatę zajmuje Unia (16), a na pozycjach 6-8 są: KS Kutno (14), Lechia i ŁKS II (po 13). Na dwunastym miejscu jest Pelikan (11), a na siedemnastym - Sokół (7).

W 10. serii 25 września Unia zagra na wyjeździe z Legią II Warszawa (godz. 11), KS Kutno podejmie rezerwy Jagiellonii (13), Sokół zmierzy się w Aleksandrowie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (14), a Lechia u siebie grać będzie z Błonianką. Dzień później Pelikan podejmie ŁKS II (godz. 12).