Trzynasty z kompletem punktów

Niedziela 13 sierpnia okazała się bardzo szczęśliwa dla trzecioligowców z naszego regionu. W dzisiejszych meczach Lechia w Tomaszowie Mazowieckim pokonała 4:2 rezerwy warszawskiej Legii, a w Łowiczu Pelikan ograł 3:1 Olimpię Zambrów.

Lechia strzelanie goli rozłożyła równo na obie części meczu. Już w 11. minucie bramkarza rywali pokonał Bartosz Snopczyński, a w doliczonym czasie pierwszej odsłony na listę strzelców wpisał się Eryk Jarzębski. Dwie minuty po zmianie stron trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Krystian Kolasa, natomiast kwadrans przed końcem wynik ustalił Snopczyński. W zespole gości do siatki trafiali Robert Pich (15') i Adam Ryczkowski (71, z karnego).

W Łowiczu trzy z czterech goli strzelono do przerwy, a dwie z bramek padły już w początkowych dziesięciu minutach. Obie z rzutów karnych. Najpierw jedenastkę na gola dla gospodarzy zamienił Szymon Sołtysiński (3'), a kilka minut później stan rywalizacji wyrónał Patryk Malinowski (10'). W 44. minucie Sołtysiński po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza rywali i tego prowadzenia Pelikan już nie oddał. Cztery minuty przed końcem spotkania wynik na 3:1 podwyższył Kacper Falkowski.

Po dotychczas rozegranych meczach Victoria Sulejówek, Lechia i GKS Bełchatów mają po sześć punktów. Ósmy w klasyfikacji Pelikan zgromadził trzy oczka, trzynasta Warta Sieradz ma jeden punkt, a szesnasta Unia Skierniewice - zero.

W 3. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi 19 sierpnia Warta podejmie Unię (godz. 17:00), a GKS w Bełchatowie zmierzy się z Concordią Elbląg (godz. 17:00). Tego samego dnia Pelikan na wyjeździe będzie rywalizował z Legią II Warszawa (godz. 12:00), a Lechia zagra w Łomży z ŁKS 1926 (godz. 16:00),