fot. CLJ U-18

Tylko AKS SMS się cieszy

Z trzech łódzkich drużyn występujących w grupie I Centralnej Ligi Juniorów U-17 powody do zadowolenia ma tylko AKS SMS.


Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna z Milionowej jest wiceliderem. Po wygranej 1:0 z Resovią na własnym boisku AKS SMS ma 54 pkt. i o dwa oczka wyprzedza trzecią w klasyfikacji Jagiellonię Białystok.

Na czwartej pozycji jest krakowska Wisła (50), która w 28. kolejce wygrała w Myślenicach ze zdegradowanym już ŁKS 3:0. Komplet punktów zainkasowała również Cracovia, która w wyjazdowym starciu ograła 2:1 Widzew. Gospodarze po tej porażce znaleźli się w strefie spadkowej. Widzew z trzydziestoma punktami na koncie zajmuje trzynastą lokatę, natomiast zamykający stawkę szesnasty ŁKS ma dwadzieścia dwa oczka.

W 29. kolejce 19 maja ŁKS podejmie prowadzącą w rozgrywkach Legię Warszawa (godz. 12:00), która zgromadziła już 70 pkt. Czterdzieści mniej ma stołeczna Polonia, która dzień później na własnym stadionie zmierzy się z Widzewem (godz. 13:45). Wynik tego spotkania może przesądzić o degradacji jednej z uczestniczących w nim drużyn. Wicelider rozgrywek pojedzie do Małopolski na mecz z Cracovią (20 maja godz. 15:00).