fot. CLJ U-18

Tylko jeden się utrzyma

W wiosennej odsłonie sezonu 2021/2022 w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17 występowały m.in. zespoły Widzewa i ŁKS. Tylko jeden z nich zdoła jednak uniknąć spadku.


Przed ostatnią kolejką widzewiacy mają 16 pkt. i zajmują szóste miejsce w tabeli. Strefę spadkową otwiera siódmy w klasyfikacji ŁKS (14 pkt.), który w trzynastej serii spotkań wygrał w Olsztynie z zamykającym stawkę Stomilem 6:1. Widzew w roli gospodarza pokonał natomiast 1:0 AP Jagiellonię Białystok.

W sobotę 4 czerwca ŁKS podejmie Legię Warszawa, a Widzew zagra w stolicy z Polonią. Początek obu spotkań o godzinie 15.

Znacznie wcześniej poznaliśmy obu spadkowiczów w grupie A CLJ U-15. Z tymi rozgrywkami pożegnają się: ósmy w klasyfikacji Widzew (5 pkt.) i wyprzedzająca go Escola Varsovia (8). Pewne utrzymania są m.in. łódzkie ekipy ŁKS i AKS SMS, które w trzynastu kolejkach zgromadziły po 19 pkt. W przedostatniej serii zespół z Milionowej przegrał 3:6 wyjazdowe starcie z Jagiellonią Białystok SSA, a ŁKS przy Minerskiej wygrał 2:0 z Widzewem.

Na zakończenie sezonu 4 czerwca AKS SMS podejmie warszawską Legię, Widzew na Łodziance zmierzy się z Jagiellonią SSA, a ŁKS zagra na wyjeździe z UKS Varsovią. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 12.