Tylko Lechia z falstartem

Trzy zwycięstwa , remis i porażka - z takim skutkiem w inauguracyjnej kolejce sezonu 2022/2023 w grupie I trzeciej ligi występowały zespoły z naszego regionu.

Falstart zaliczyła jedynie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w Nowym Dworze Mazowieckim przegrała 0:2 ze Świtem. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast spotkanie w Zambrowie, gdzie miejscowa Olimpia podzieliła się punktami z Unią Skierniewice.

Znakomicie rozpoczął rozgrywki beniaminek z Sieradza. Co prawda już w 9. minucie starcia z rezerwami białostockiej Jagiellonii Bartosz Bernatowicz zdobył gola dla ekipy z Podlasia, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Wiktra Płanety. Po kwadransie gry był więc remis 1:1, a po zmianie stron beniaminek przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 68. minucie Płaneta po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:1 ustalił Jakub Pawłowski.

Od zwycięstw nowy sezon rozpoczęli również gracze Pelikana i ŁKS II. Obie ekipy swoje wyjazdowe spotkania wygrały po 2:0. Drużynie z Łowicza trzy punkty w starciu z Mławianką Mława zapewniły dwa trafienia Szymona Sołtysińskiego. Pierwszy gol padł w 5. minucie, a drugi w 69. Wynik meczu Concordii Elbląg z rezerwami ŁKS został natomiast ustalony już przed przerwą. W 8. minucie otworzył go Maciej Radaszkiewicz, a w 34. minucie wygraną łodzian przypieczętował Jakub Tosik.

W 2. kolejce 12 sierpnia Pelikan podejmie Legię II Warszawa (godz. 17). Dzień później w Tomaszowie Mazowieckim Lechia zagra z Mławianką (godz. 17), Unia w Elblągu zmierzy się z Concordią (godz. 17), Warta pojedzie do Grodziska Mazowieckiego na mecz z Pogonią (godz. 15.22), a ŁKS II będzie gościł na obiekcie Błonianki Błonie (godz. 17).