Tylko Lechia z pełną pulą

W piątej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi z drużyn naszego regionu swój mecz wygrała tylko Lechia Tomaszów Mazowiecki. Żadnego punktu nie zdobyła Unia Skierniewice, a pozostałe ekipy musiały zadowolić się remisami.

Bezbramkowy padł w Sieradzu, gdzie Warta podzieliła się punktami z Sokołem Ostróda. W Zambrowie gracze miejscowej Olimpii i Pelikana Łowicz strzelili po jednym golu. Gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie, a goście wyrównali niespełna 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Cztery gole padły w Łodzi, w meczu rezerw ŁKS z drugą drużyną białostockiej Jagiellonii. Po trafieniach Wiktora Kościuka (9') i Macieja Radaszkiewicza (39') gospodarze prowadzili już 2:0, ale w końcówce pierwszej połowie nie zdołali powstrzymać Macieja Bortniczuka, który w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobył dwa gole (44', 45'), ustalając wynik meczu na 2:2.

Bez punktów z Legionowa wróciła Unia. Skierniewiczanie dwukrotnie dali się zaskoczyć Szymonowi Wiejakowi. Zawodnik Legionovii pierwszą bramkę zdobył w 62. minucie, a kwadrans przed końcem meczu zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Przyjezdni nie zdołali odpowiedzieć żadnym tafieniem i wrócili do domu na tarczy.

Pełną pulę zgarnęła natomiast Lechia, która w Białobrzegacch pokonała 2:0 Pilicę. Wynik meczu otworzył Adrian Skrzyniak (37'), a w 56. minucie trafieniem z rzutu karnego końcowy rezultat ustalił Kamil Cyran.

Po pięciu kolejkach liderem rozgrywek jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki (15 pkt.). Piąty Pelikan i szósta Unia mają po osiem oczek, a jedno mniej zgromadziła ósma w klasyfikacji Lechia. Na dwunastej pozycji jest ŁKS II (5 pkt.), a piętnastą zajmuje Warta (4 pkt.).

W szóstej serii spotkań 3 września Lechia podejmie Olimpię Zambrów (godz. 16:30), rezerwy ŁKS zagrają w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią (godz. 15:22), Jagiellonia II podejmie Unię (godz. 17:00), a Warta w Warszawie zmierzy się z Ursusem (godz. 17:00). Dzień później w Łowiczu rywalem Pelikana będzie Concordia Elbląg (godz. 12:00).