Tylko Lechia zwyciężyła

W grupie I trzeciej ligi po szóstej kolejce z drużyn naszego regionu o komplet punktów wzbogaciła się jedynie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która po dwóch golach Bartosza Snopczyńskiego wygrała na wyjeździe z Ursusem Warszawa 2:1.

Po jednym zdobyły zespoły Pelikana Łowicz i Sokoła Aleksandrów Łódzki, które mierzyły się w bezpośrednim starciu. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie, po golu Macieja Wyszogrodzkiego. Pełnej puli jednak nie zgarnęli. W 82. minucie bramkę dla Sokoła zdobył Bartłomiej Maćczak i podział punktów stał się faktem.

O szóstej kolejce jak najszybciej będą chcieli zapomnieć kibice w Skierniewicach i Radomsku, którzy obejrzeli mecze zakończone porażkami swoich ulubieńców. Unia po golu Mateusza Kwiatkowskiego (66) przegrała 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a RKS uległ 1:3 Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W tym meczu wszystkie gole padły w drugiej połowie. Na trafienie Jakuba Kołaczka (50) gospodarze odpowiedzieli bramką Mateusza Września (62), jednak w końcówce nie ustrzegli się błędów i po trafieniach Patryka Szymańskiego (78) i Jakuba Łebędy (90) musieli przełknąć gorycz porażki.

Po dotychczasowych meczach liderem grupy I trzeciej ligi jest Sokół Ostróda (15 pkt.), który wyprzedza Świt (14) i Legię II Warszawa (13). Czwarte miejsce zajmuje Pelikan, a piąty jest Sokół AŁ. Te ekipy zgromadziły po 11 pkt. Ósma Lechia ma na koncie osiem oczek, dziesiąta Unia ma ich siedem, a dwunasty RKS – sześć.

W siódmej serii spotkań 5 września Sokół podejmie Cocncordię Elbląg (godz. 13), a dzień później w Morągu Unia będzie walczyła z Huraganem (godz. 17). Pozostałe spotkania zostaną rozegrane w weekend. W sobotę 7 września Lechia zagra u siebie z rezerwami Legii, natomiast RKS na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Biała Piska. Początek obu spotkań o godz. 16. Na niedzielę 8 września zaplanowano natomiast wyjazdowe spotkanie Pelikana ze Świtem (godz. 17).