fot. 3 liga logo

Tylko Unia bez punktów

W sobotnich meczach grupy I trzeciej ligi z drużyn naszego regionu dorobku punktowego nie powiększyła jedynie Unia Skierniewice, która w Tomaszowie Mazowieckim przegrała 0:1 z Lechią.


Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w 53. minucie, po golu strzelonym przez Klima Morenkova. To trafienie zapewniło gospodarzom komplet punktów. Po 26. kolejkach Lechia ma ich 47. - tyle samo, co trzeci w klasyfikacji Świt Nowy Dwór Mazowiecki i trzy mniej od Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz otwierającego stawkę ŁKS II. Rezerwy pierwszoligowca grały w Ostródzkie, gdzie pokonały 2:0 Sokoła. Bramki dla łódzkiej ekipy strzelili Wiktor Kościuk (18') i Mateusz Bąkowicz (21'). 

Ósmą lokatę zajmuje Unia (42 pkt.), a na trzynastej jest Pelikan Łowicz (29), który w niedzielę na własnym stadionie zmierzy się z Legionovią Legionowo (godz. 12:00). Tuż nad strefą spadkową znajduje się Warta. Zespół z Sieradza zainkasował komplet punktów w wyjazdowym meczu z Mławianką Mława. Po golach Bartłomieja Kręcichwosta (14') i Krystiana Adamiaka (25') przyjezdni wygrali 2:0 i powiększyli swój dorobek do dwudziestu dwóch oczek.