fot. Unia KS Kutno

Tylko Unia spokojna

W grupie I trzeciej ligi zakończyła się pierwsza runda, po której zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Z drużyn naszego regionu w grupie mistrzowskiej znalazła się jedynie Unia Skierniewice. Pięć pozostałych zespołów czeka rywalizacja w grupie spadkowej.


Najlepszą ekipą pierwszej fazy rozgrywek była Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która w 21. kolejkach zgromadziła 49 pkt. Dorobek Unii był o dziesięć oczek skromniejszy i pozwolił na zajęcie czwartej lokaty. Ostatnie, ósme miejsce w grupie mistrzowskiej przypadło warszawskiej Polonii (34 pkt.), za którą znalazły się trzy nasze ekipy: Pelikan Łowicz (32 pkt.), Sokół Aleksandrów Łódzki (31 pkt.) i KS Kutno (30 pkt.). Na trzynastej pozycji jest RKS Radomsko (29 pkt), a na siedemnastej - Lechia Tomaszów Mazowiecki (24 pkt.).

Pierwszą rundę zwycięstwami zakończyli gracze ze Skierniewic, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego. Unia na własnym stadionie ograła 2:1 KS Kutno (bramki: Hubert Berłowski 7, Dawid Dzięgielewski 9 - Jakub Świątek 60), Pelikan w takich samych rozmiarach wygrał w Warszawie z Ursusem (Filip Dziełak 65 - Dawid Przybyszewski 7, Dawid Kieplin 18), a Lechia na wyjeździe pokonała 4:0 KS Wasilków (Patryk Jakubczyk 2 z karnego, Kamil Szymczak 38, Michał Drabik 53, Artur Amroziński 55). 

Oprócz KS Kutno punktów nie zdobyli też zawodnicy Sokoła i RKS. W Aleksandrowie łódzkim gospodarze ulegli 1:2 rezerwom białostockiej Jagiellonii (Przemysław Woźniczak 84 - Jakub Jarmołowicz 76, Myrosław Mazur 89), a radomszczanie na wyjeździe przegrali 0:1 ze Zniczem Biała Piska (Bartosz Giełażyn 73).