Tylko Unia z wygraną

W grupie I trzeciej ligi piętnasta kolejka nie była zbyt szczęśliwa dla drużyn z naszego regionu. Pełną pulę zgarnęła jedynie Unia Skierniewice, która po wyjazdowej wygranej 5:2 z KS Wasilków zameldowała się w czołowej trójce.

Tabelę otwiera Pogoń Grodzisk Mazowiecki (33 pkt.), za którą plasują się: Świt Nowy Dwór Mazowiecki (29 pkt.), Unia i Legionovia Legionowo (po 28). Dla skierniewiczan zwycięstwo z KS Wasilków było piątym z rzędu. Przyjezdni już w pierwszej połowie zaaplikowali gospodarzom cztery gole, pozbawiając ich wszelkich złudzeń na korzystny wynik. Do przerwy dwa razy na listę strzelców wpisał się Kacper Karasek (7' i 40'), a po jednym trafieniu dorzucili: Marcin Pieńkowski (11') i Kamil Łojszczyk (28', z karnego). W drugiej odsłonie piątą bramkę dla Unii strzelił Paweł Czarnecki (77'), a gospodarze rozmiary porażki zmniejszyli po golach Damiana Wysockiego (68') i Wojciecha Nasuty (85').

Trzy punkty straty do Unii i Legionovii ma piąty w klasyfikacji Pelikan. Zespół z Łowicza w starciu z warszawską Polonią dwa razy obejmował prowadzenie, jednak przyjezdni za każdym razem odrabiali straty. Na gola Michała Żółtowskiego (20') goście odpowiedzieli bramką Patryka Paczuka (58'), a po trafieniu Krystiana Mycki (74') do remisu doprowadził Wiktor Niewiarowski (81').

Jeden punkt zdobyli również zawodnicy Sokoła, którzy w Aleksandrowie Łódzkim grali z Huraganem Morąg. Gospodarze musieli gonić wynik, bo od 34. minuty przegrywali 0:1 po golu strzelonym przez Rafała Maćkowskiego. W 70. minucie stan rywalizacji wyrównał Kacper Dziuba. Dzięki tej bramce Sokół po rozegraniu czternastu spotkań ma 23 pkt. i jest na dziewiątej pozycji. Tyle samo w piętnastu meczach zgromadzili gracze KS Kutno, ktorzy po 35. minutach prowadzili na wyjeździe 2:0 z Bronią Radom. Niestety, bramki Adriana Kralkowskiego (6' i 35') nie dały nawet jednego punktu. Po rzutach karnych Matheusa Diasa (47' i 60') gospodarze doprowadzili do remisu, a gol Przemysława Śliwińskiego (80') zapewnił Broni komplet punktów.

Dwunasty w tabeli RKS Radomsko (21 pkt.) uległ w Elblągu Concordii 0:2, a siedemnasta w klasyfikacj Lechia Tomaszów Mazowiecki (15 pkt. i mecz zaległy) została rozbita przez Pogoń. Na boisku lidera tomaszowianie przegrali aż 0:6.

W nadchodzący weekend 14 listopada Unia podejmie Sokoła, a do Kutna przyjedzie KS Wasilków (początek obu spotkań o godz.13). Dzień później Lechia zagra ze Świtem (godz. 11), Pelikan z Błonianką (godz. 11.15), a RKS z Legionovią (godz. 13).