Tylko w Kutnie pełnia szczęścia

W meczu inaugurującym 23. kolejkę rozgrywek grupy I trzeciej ligi KS Kutno wygrał na wyjeździe z GKS Wikielec 4:1. Czterem innym drużynom z naszego regionu nie udało się zdobyć kompletu punktów. W tej serii nie grał jeszcze Pelikan, który w niedzielne południe w Łowiczu rozpocznie starcie ze Zniczem Biała Piska.

Zwycięskie starcie KS Kutno w Wikielcu miało niecodzienny przebieg. Do 39. minuty gospodarze mieli już na swoim koncie m.in. trzy bramki i rzut karny, a przegrywali 1:3! Jak do tego doszło? Już w 9. minucie gola dla GKS strzelił głową Hubert Otręba. Dziewięć minut później w siatce zatrzymała się piłka odbita od Łukasza Rytlewkiego. Z gola cieszyli się jednak goście, bo było to trafienie samobójcze. Przy wyniku 1:1 miejscowi po zagraniu ręką wykonywali rzut karny, ale Patryk Wolański obronił strzał Michała Jankowskiego. W 32. minucie ekipa z Kutna objęła prowadzenie po uderzeniu Bartosza Bujalskiego, a siedem minut później futbolówka odbita od poprzeczki trafiła Rytlewskiego i znów wpadła do bramki gospodarzy. Miejscowych dobił Krzysztof Cudowski, który w 57. minucie ustalił wynik na 4:1 dla KS Kutno.

Dwie bramki padły w Łodzi, gdzie ŁKS II podejmował Lechię Tomaszów Mazowiecki. Wynik tego meczu został ustalony już w pierwszym kwadransie gry. W 6. minucie łodzianie objęli prowadzenie po trafieniu Kelechukwu Ibe-Tortiego, a w 14. minucie do remisu 1:1 doprowadził Piotr Sulima

Porażkami 0:2 zakończyły się natomiast spotkania z udziałem Unii i Sokoła. Skierniewiczanie na własnym stadionie ulegli trzeciemu w klasyfikacji Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, a zespół z Aleksandrowa Łódzkiego przegrał na wyjeździe z prowadzącą w rozgrywkach Legionovią Legionowo.

Ta ostatnia po rozegraniu 22. spotkań ma na koncie 50 pkt. Czwarte miejsce w tabeli zajmuje Lechia (38 pkt.), szósta jest Unia (36), na dziewiątej pozycji plasuje się KS Kutno (31), a tuż za nim jest ŁKS II (30). W niedzielę strefę spadkową ma szansę opuścić siedemnasty aktualnie Pelikan (20), mający dwa oczka przewagi nad osiemnastym Sokołem (18).

W 24. kolejce 2 kwietnia Sokół podejmie Wissę Szczuczyn (godz. 14), Lechia zagra w Tomaszowie z GKS Wikielec (godz. 15), a do Kutna przyjedzie lider z Legionowa (godz. 16). Tego samego dnia rezerwy ŁKS w Białej Piskiej zmierzą się ze Zniczem (godz. 15), a dzień później Legia II Warszawa zagra na swoim boisku z Pelikanem (godz. 12), a w stolicy Urus będzie walczył o punkty z Unią (godz. 14).