fot. Lady Grembach

Tym razem bez pucharu

Grającym na piasku zawodniczkom Lady BSC Grembach nie udało się obronić zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. Łodzianki ponownie dotarły do finału, lecz tym razem musiały w nim uznać wyższość Sparty Daleszyce, z którą przegrały 3:5.


Do turnieju rozegranego na plaży w Gdańsku Brzeźnie ekipa z Łodzi przystępowała w roli głównego faworyta. I w meczach grupy B Lady BSC Grembach potwierdziły, że na Wybrzeże przyjechały z zamiarem ponownego sięgnięcia po główne trofeum. W pierwszej fazie imprezy łodzianki ograły DAP Dębica (14:1), Zdrowie Garwolin (2:0) oraz Zamłynie Kombud (7:0) i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów. Na tym szczeblu rywalizacji stoczyły zacięty, ale zwycięski bój z Pogonią Tczew (4:3), a w półfinale nie dały szans drużynie BPAP Marcus Gdynia, której zaaplikowały siedem bramek. Niestety, w finale dobra passa została przerwana i łodzianki w meczu o złoto przegrały z UKS Spartą Daleszyce 3:5.

Ekipa Lady BSC Grembach nie obroniła więc Pucharu Polski, ale zapewniła sobie udział w finałowym turnieju o mistrzostwo kraju (14-16 sierpnia), do którego awansowało osiem czołowych zespołów biorących udział w pucharowej rywalizacji. Ta impreza również odbędzie się w Gdańsku.