fot. Dargfil TM

Tym razem w karnych lepszy Dargfil!

Dargfil Tomaszów Mazowiecki po roku zrewanżował się Włókniarzowi Konstantynów Łódzki i zdobył Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim.


Finałowe starcie tych drużyn ponownie zostało rozstrzygnięte po serii rzutów karnych. Przed rokiem na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a jedenastki skuteczniej egzekwowały zawodniczki z Konstantynowa. Teraz role się odwróciły.

W środowy wieczór na hybrydowym boisku przy Minerskiej zacięta rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1, a przy karnych więcej zimnej krwi zachowała ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła Dargfil zwyciężył 5:4 i sięgnął po główne trofeum oraz finansową premię w wysokości 5 000 zł. Puchar, czek oraz medale wręczyli triumfatorkom prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak i przewodniczący ds. Piłki Nożnej Kobiet ŁZPN Janusz Matusiak.

Nagrodą dodatkową dla triumfatorek na szczeblu wojewódzkim jest przepustka do ogólnopolskiej fazy pucharowych rozgrywek, w których podejmie Medyka Konin (26 października).

 

​Finał PP 2022, Włókniarz - Dargfil 1:1, k. 4:5