U lidera bez przełamania

Nie było niespodzianki w Częstochowie, gdzie w meczu 28. kolejki lider PKO BP Ekstraklasy wygrał 2:0 z Widzewem. Po tej porażce beniaminek ma więc już za sobą siedem kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

Jedyną wygraną w 2023 roku widzewiacy zanotowali 17 lutego, gdy przed własną widownią po golu w doliczonym czasie gry pokonali 1:0 Śląsk Wrocław. W siedmiu następnych meczach zanotowali trzy remisy i cztery porażki. Tej z Rakowem doznali po dwóch stałych fragmentach gry. W 9. minucie Ivi Lopez zamienił na gola rzut karny, a w piątej minucie doliczonego czasu gry uderzeniem z rzutu wolnego wynik spotkania na 2:0 ustalił Fran Tudor.

Po niedzielnym meczu zespół spod Jasnej Góry ma więc już na koncie 65 pkt. Widzew z dorobkiem trzydziestu ośmiu oczek jest na pozycji siódmej. W 29. kolejce 23. kwietnia ekipa z al. Piłsudskiego podejmie Piasta Gliwice, do którego traci jeden punkt. Początek spotkania o godzinie 15:00.