fot. logo F1L

Wyjątkowo krótki wyjazd

W meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi ŁKS zremisował bezbramkowo z częstochowską Skrą. Spotkanie rozegrano na stadionie im. Władysława Króla, choć formalnie gospodarzem tego starcia był beniaminek spod Jasnej Góry.


Przy al. Unii po raz pierwszy w tym sezonie ŁKS zagrał ze Skrą 8 sierpnia i zwyciężył 3:2. Rewanż zaplanowano na godzinę 18, a dziewięćdziesiąt minut wcześniej ekipa z Częstochowy stała jeszcze w potężnym korku na al. Jana Pawła II. Na mecz piłkarze beniaminka wyszli więc niemal prosto z autokaru, lecz nie przeszkodziło im to w wywalczeniu jednego punktu.

Łącznie częstochowianie mają ich 27, choć do tej pory żadnego z dziewiętnastu spotkań nie rozegrali na swoim obiekcie. Ekipa z al. Unii w osiemnastu meczach zdobyła tylko dwa oczka więcej i jest aktualnie na siódmej pozycji, a więc tylko jedną lokatę wyżej od "bezdomnego" beniaminka. W 20. kolejce ŁKS podejmie Puszczę Niepołomice (4 grudnia, godz. 15). Wcześniej rozegra jeszcze w Głogowie zaległy mecz dwunastej serii z Chrobrym (1 grudnia, godz. 18).