Udany rewanż Śląska

Podczas wiosennej odsłony sezonu 2022/2023 Śląsk Wrocław był jedyną drużyną PKO BP Ekstraklasy, którą zawodnicy Widzewa zdołali pokonać przed własną publicznością. W pierwszej rundzie kolejnych rozgrywek goście z południowej części Polski zrewanżowali się jednak za porażkę 0:1 i wygrali przy Piłsudskiego 2:0.

Przyjezdni dość szybko, bo już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po doskonałym podaniu z głębi pola Aleksa Petkowa Nahuel Leiva lewą stroną wbiegł z piłką w pole karne gospodarzy i strzałem przy dalszym słupku pokonał Henricha Ravasa. Ten ostatni przed przerwą dwoma doskonałymi interwencjami ratował swój zespół przed stratą kolejnych goli, jednak dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. Na wysokości linii szesnastego metra z prawej strony boiska rzut wolny wykonywał Nahuel, a rezerwowy Aleksander Paluszek uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 0:2. Miejscowi najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnowali w 89. minucie, gdy Fabio Nunes z kilku metrów trafił w słupek.

Ta porażka sprawiła, że zespół prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia pozostał z dorobkiem siedmiu punktów i przed pozostałymi meczami szóstej kolejki spadł na dziesiąte miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań 3 września widzewiacy zagrają w Warszawie z Legią (godz. 17:30).