Udany tydzień Sokoła

Na przełomie sierpnia i września piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki w osiem dni rozegrali trzy mecze. Zgarnęli w nich komplet punktów i awansowali na pozycję wicelidera grupy I trzeciej ligi. Prowadzącemu w rozgrywkach Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki podopieczni Dawida Kroczka ustępują jedynie bramkami.

Serię zwycięstw Sokół rozpoczął 29 sierpnia, pokonując na własnym stadionie Błoniankę Błonie 3:1. Był to mecz 4. kolejki. Cztery dni później ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego pojechała do Tomaszowa Mazowieckiego na zaległy mecz 1. kolejki. Po golach Dawida Przezaka (15') i Kacpra Dziuby (65') goście pokonali Lechię 2:0. Udany tydzień zakończyli wyjazdowym zwycięstwem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Ten mecz wygrali 3:1. Na prowadzenie wyszli w 52. minucie po trafieniu Przezaka. W 69. minucie do remisu doprowadził Damian Jaroń, ale końcówka należała do przyjezdnych. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiński, a niespełna 180 sekund później wynik spotkania ustalił Jakub Szarpak.

Za nami bardzo ciężki tydzień. Brawa dla zawodników, bo wykonali swoją pracę wzorowo. Jesteśmy zadowoleni, ale od poniedziałku skupiamy się już nad przygotowaniem do meczu ze Świtem - podsumował Kroczek.

Będzie to hitowe spotkanie 6. kolejki. Po pięciu obie ekipy mają po 13 pkt. i trzy oczka przewagi nad Legią II Warszawa i Legionovią Legionowo. Zwycięzca meczu na szczycie zostanie więc niekwestionowanym liderem. Siły są wyrównane, jednak atutem Sokoła powinno być własne boisko. Mecz rozpocznie się 12 września o godz. 17.

Za Legią II i Legionovią plasują się cztery ekipy mające po 9 pkt. W tym gronie są Pelikan Łowicz i Lechia, która niepowodzenie w starciu z Sokołem powetowała sobie w meczu z Unią Skierniewice. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewnił gospodarzom Maciej Radaszkiewicz, który bramkarza rywali pokonał w 11. i 87. minucie. W międzyczasie bramkę dla gości strzelił Kamil Łojszczyk (64'), jednak było to jedynie honorowe trafienie. Unia nadal ma więc na koncie tylko jeden punkt i z takim dorobkiem zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W środę 9 kwietnia w zaległym meczu 2. kolejki zespół ze Skierniewic zagra u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Pelikan drugie zwycięstwo w sezonie odniósł przed własną publicznością, pokonując 3:1 rezerwy Legii. W zespole gości kibicom z Łowicza przypomniał się Damian Warchoł, który w 62. minucie zdobył gola dla Legii. Komplet punktów zainkasował jednak jego były zespół. Już w 2. minucie pierwszą bramkę dla Pelikana z rzutu karnego strzelił Maciej Wyszogrodzki. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Dawid Kieplin, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Krystian Białas (71').

- Gratuluję chłopakom zwycięstwa, na które zasłużyli swoją postawą. Mieliśmy w zespole kontuzje, ale mimo to pokazaliśmy charakter i daliśmy radość prawdziwym kibicom Pelikana. Nie jestem jednak zadowolony z tego, że tak szybko pozbywaliśmy się piłki. Nie tak to miało wyglądać - podsumował mecz z Legią II trener Pelikana Mykola Dremluk.

Na dziewiątej pozycji, tuż za Pelikanem i Lechią plasuje się KS Kutno. Po znakomitym początku i dwóch kolejnych zwycięstwach beniaminek zaliczył dwa remisy, po których przyszła pierwsza w tym sezonie porażka. Gol strzelony przez Macieja Masa (40') sprawił, że zespół z Kutna przegrał w Białymstoku 0:1 z rezerwami Jagiellonii.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli natomiast gracze RKS Radomsko, którzy po zmianie trenera pokonali 2:1 Olimpię Zambrów. Gospodarze objęli prowadzenie w 44. minucie, gdy jedenastkę na gola zamienił Łukasz Szczepaniak. W 63. minucie wyrównał Rafał Kalinowski, ale po trafieniu Ernesta Warczyka (83') RKS odzyskał prowadzenie i tym razem już go nie oddał. Tym samym Marciś Bryś zaliczył udany debiut w roli trenera zespołu z Radomska. Wcześniej był asystentem Dominika Bednarczyka, z którym klub pożegnał się po bezbramkowym remisie z KS Kutno. Kontrakt byłego już szkoleniowca RKS został rozwiązany za porozumieniem stron. W tym tygodniu RKS ma poinformować, kto na stałe zostanie nowym szkoleniowcem zespołu. Po 5. kolejkach ekipa z Radomska ma 6 pkt. i w tabeli zajmuje trzynastą pozycję.

W następnej serii oprócz Sokoła i Świtu zagrają m.in. KS Kutno z Lechią (12 września, godz. 16), Unia z GKS Wikielec (12 września, godz. 11), Huragan Morąg z Pelikanem (12 września, godz. 17) i Ruch Wysokie Mazowieckie z RKS (13 września, godz. 16).