fot. Ukraińska Liga Juniorów

Ukraińska Liga Juniorów U-17

W środę od godziny 9.00 na boisku Milan Club Polonia przy ulicy Potokowej 12 w Łodzi rozgrywana będzie finałowa faza Ukraińskiej Ligi Juniorów U-17.


Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn złożonych z młodych piłkarzy ukraińskich, którzy z powodu wojny trafili do Polski. Stworzone przez nich zespoły rozpoczęły dzisiaj rywalizację na boiskach ChKS przy ul. Kosynierów Gdyńskich. W rozgrywkach uczestniczą zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Każdy mecz trwa 45. minut.

Pomysł zorganizowania turnieju dla młodych Ukraińców wyszedł z łódzkiego Milan Club Polonia i spotkał się z szerokim odzewem. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej, a w jej organizację włączyła się również ukraińska federacja piłkarska. Ta ostatnia wsparła imprezę m.in. biletami na dzisiejsze spotkanie Ukraina - Irlandia (grupa 1 Dywizji B Ligi Narodów UEFA). Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Początek o godz. 20.45. Punkt kasowy przy stadionie będzie czynny od godziny 15.