Unia bliżej Legionovii

Po 14. kolejkach rozgrywek grupy I trzeciej ligi prowadząca w rozgrywkach Legionovia Legionowo ma już tylko pięć punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Unią Skierniewice.

Lider niespodziewanie stracił dwa oczka w wyjazdowym meczu z GKS Wikielec (1:1), a Unia zgarnęła pełną pulę w Łowiczu, gdzie wygrała 3:0 z Pelikanem. W pierwszej połowie goli nie było, ale druga należała do przyjezdnych. W 54. minucie wynik otworzył Konrad Kowalczyk, a potem na listę strzelców wpisali się jeszcze: Andrzej Krajewski (73) i Miłosz Nowak (75).

Po tym zwycięstwie skierniewiczanie mają 28 pkt. - pięć więcej od trzeciej w klasyfikacji Lechii Tomaszów Mazowiecki, która na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z ostatnim w tabeli Sokołem Aleksandrów Łódzki. Ten ostatni dzięki jednemu punktowi awansował na przedostatnią lokatę, przekazując czerwoną latarnię Wissie Szczuczyn, która przegrała w Łodzi 1:6 z rezerwami ŁKS. Od 6. minuty goście prowadzili po trafieniu Karola Buzuna, ale do przerwy przegrywali już 1:3. Po dwa gole dla gospodarzy strzelili w tym meczu: Łukasz Dynel (35, 45) i Aleksander Ślęzak (60 - karny, 90+2), a po jednym dorzucili: Mateusz Kowalczyk (17) i Mikołaj Lipień (90). Sokół i Wissa mają po 9 pkt.

Na siódmym miejscu jest KS Kutno (20 pkt.), który w tej kolejce pauzował. Jedenastą lokatę zajmuje ŁKS II (17 pkt.), a dwunastą - Pelikan (16 pkt.). W 15. kolejce 23 października Unia podejmie ŁKS II (godz. 12), KS Kutno zagra z Lechią (godz. 12), Sokół zmierzy się ze Zniczem Biała Piska (godz. 14), a Pelikan pojedzie do Warszawy na mecz z Polonią (godz. 17).