Unia już w ósemce

W grupie I trzeciej ligi przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej z drużyn naszego regionu pewna miejsca w czołowej ósemce może być tylko Unia Skierniewice. I trzeba się liczyć z tym, że będzie to nasz jedyny reprezentant w grupie mistrzowskiej.

Liderem rozgrywek jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która w dwudziestu meczach zgromadziła 48 pkt. Kolejne miejsca w ósemce zajmują: Legionovia Legionowo (39), Znicz Biała Piska (37), Unia (36), Jagiellonia II Białystok (35), Świt Nowy Dwór Mazowiecki (34), Polonia Warszawa (34) i Legia II Warszawa (31). Za tymi zespołami plasują się m.in. cztery ekipy z województwa łódzkiego: Sokół Aleksandrów Łódzki (31), KS Kutno (30), Pelikan Łowicz i RKS Radomsko (po 29). Z tej grupy w minionej kolejce komplet punktów zdobyli jedynie gracze z Kutna, którzy na własnym stadionie wygrali 2:1 z Huraganem Morąg. Gospodarze dobrze weszli w mecz i mieli znakomitą końcówkę. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Kralkowski, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego gola na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Dynel. W międzyczasie bramkę dla przyjezdnych zdobył Przemysław Przysowa (26, z karnego).

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie w Radomsku, gdzie RKS podzielił się punktami z Sokołem. Drugiej porażki wiosną doznali natomiast zawodnicy Pelikana, którzy w roli gospodarza nie sprostali Legionovii. Co prawda tuż przed przerwą objęli prowadzenie po golu Krystiana Białasa, jednak druga połowa należała do gości. Po trafieniach Dariusza Zjawińskiego (50) i Marcina Kluski (77, z karnego) zespół z Mazowsza wygrał 2:1. Dużo lepiej spisała się Unia, która w Warszawie pokonała 1:0 Polonię. Gola na wagę trzech punktów strzelił Dawid Dzięgielewski (31). Podobnie jak w Radomsku goli nie było również w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia po remisie z Bronią Radom ma w tej chwili 21 pkt. i jest na miejscu osiemnastym.

Ostatnia kolejka pierwszej rundy ma być rozegrana 27 marca. Na ten dzień zaplanowano m.in. mecze: Ursus Warszawa – Pelikan (godz. 13), Unia – KS Kutno (14), Sokół – Jagiellonia II (15), KS Wasilków – Lechia (15) i Znicz – RKS (15).