Unia nie zagra w drugiej rundzie

Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Unii Skierniewice. Drużyna Kamila Sochy przegrała wyjazdowy pojedynek I rundy Pucharu Polski szczebla centralnego ze Stalą Brzeg aż 0:4 (0:2). Nie wykorzystała w ten sposób wielkiej szansy awansu do II rundy.

Wydawało się, że to drużyna ze Skierniewic jest faworytem meczu w Brzegu. To jednak czwartoligowiec, niesiony dopingiem miejscowej publiczności, przejął inicjatywę w tym spotkaniu i w 23. minucie Maksymilian Podgórski otworzył wynik pojedynku. Cztery minuty później Stanisław Pruszkowski musiał wyjmować piłkę z bramki po raz drugi. Tym razem pokonał go Michał Sypek. Obraz gry nie uległ zmianie również po przerwie. Hat-tricka skompletował Podgórski, który zdobył gole w 59. minucie i w 70. minucie z rzutu karnego. Unia miała szansę na honorową bramkę. W 79. minucie rzut karny wykonywał Dawid Dzięgielewski. Jego strzał obronił jednak Aleksander Firek.

Stal Brzeg – Unia Skierniewice 4:0 (2:0)
Bramki: Maksymilian Podgórski 23, 59, 70-karny, Michał Sypek 27

Unia: Pruszkowski – Szmyd, Drabik (72′ Kłąb), Czarnecki (46′ Wasin), Bartosiński – Pieńkowski (81′ Kępisty), Kowalczyk, Makuch, Stępień (46′ Kosior), Łapiński (60′ Rosiński) – Dzięgielewski