Unia po raz trzeci!

Po raz trzeci z rzędu piłkarze Unii Skierniewice wygrali wojewódzkie rozgrywki Fortuna Pucharu Polski. Tym razem po trofeum sięgnęli w Łodzi, gdzie pokonali 3:1 rezerwy ŁKS.

Było to starcie drużyn, które miniony sezon mogą zaliczyć do udanych. Zespół ze Skierniewic był jedynym reprezentantem naszego województwa w grupie mistrzowskiej grupy I trzeciej ligi, natomiast łodzianie w efektownym stylu wygrali czwartoligowe rozgrywki i wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na stadionie im. Władysława Króla musieli jednak uznać wyższość wyżej notowanego rywala.

Unia Skierniewice

Już w 8. minucie efektownym uderzeniem popisał się Dawid Dzięgielewski i Unia objęła prowadzenie. W pierwszej połowie więcej goli nie było, a kolejny padł kwadrans po przerwie. Strzałem zza pola karnego zdobył go Hubert Berłowski. Dziesięć minut później było już 0:3, a na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Dzięgielewski. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce rywali, ale w 81. minucie dopisało im szczęście, bo Paweł Czarnecki pokonał własnego golkipera, ustalając wynik meczu na 1:3.

Za zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski Unia zainkasowała czek na 40 tys. zł, a nagrodą dodatkową jest przepustka do ogólnopolskiej fazy pucharowych rozgrywek.

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski

ŁKS II - Unia Skierniewice 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Dawid Dzięgielewski (8), 0:2 Hubert Berłowski (60), 0:3 Dawid Dzięgielewski (70), 1:3 Paweł Czarnecki (81, samobójcza).