fot. 3 liga logo

Unia Skierniewice. Namieszać w czołówce!

Do sezonu 2023/2024 skierniewicka Unia przystępuje w bojowych nastrojach. Zespół prowadzony przez Kamila Sochę zamierza mocno namieszać w czołówce grupy I.


- Celujemy w miejsca 1-5 i nie wykluczamy zakończenia rywalizacji na pierwszej pozycji – powiedział następca Dawida Kroczka. Ten ostatni po zakończeniu poprzednich rozgrywek pożegnał się z Unią. Jego miejsce zajął Socha, którego w Skierniewicach nikomu nie trzeba przedstawiać. Doświadczony trener wrócił na stare śmieci po siedmioletniej przerwie, w trakcie której pracował w: Zagłębiu Sosnowiec, Piaście Żmigród, Wigrach Suwałki, Pogoni Siedlce, Bytovii Bytów, GKS Bełchatów, MKS Kluczbork i Górniku Łęczna. Asystent Mateusz Sobieraj.

Na powrót do Unii zdecydowało się też kilku piłkarzy. W barwach skierniewickiego klubu ponownie wystąpią: Dawid Dzięgielewski (poprzednio Legia II Warszawa), Damian Makuch (Górnik Polkowice) i Marcin Pieńkowski (Polonia Warszawa). - Cel jest jasny - awansować do drugiej ligi! Zaraz będzie oddany nowy stadion, więc drużyna też musi zrobić krok do przodu. Wróciłem, aby w tym pomoc – powiedział po podpisaniu kontraktu Dzięgielewski.

W przerwie letniej do zespołu dołączył też 17-letni Nikita Vasin (Polonia Warszawa). Ze skierniewicką ekipą pożegnali się natomiast: Dariusz Krzysztofek, Tomasz Bała, Mateusz Magdziarz, Kamil Waśniowski, Jędrzej Strózik i Bartłomiej Maćczak.

Nowy sezon podopieczni Sochy zainaugurują w sobotę 5 sierpnia w Łomży, gdzie zmierzą się z miejscowym ŁKS (godz. 16:00).

Wyniki sparingów: Wisła II Płock 2:0, Raków II Częstochowa 2:0, AKS SMS Łódź 4:0, Błonianka Błonie 5:2.