Unia triumfowała w Łowiczu

W grupie I trzeciej ligi na zakończenie ósmej kolejki Pelikan Łowicz na własnym stadionie przegrał 1:2 z Unią Skierniewice.

Goście obie bramki strzelili przed przerwą. Rywale trochę im w tym pomogli, bo w 32. minucie skierowali piłkę do własnej bramki. Osiem minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Sabiłło i przed drugą odsłoną meczu przyjezdni mieli dwubramkową przewagę. Gospodarze nie zamierzali się pogodzić z porażką i do końca walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku, lecz udało im się zaliczyć jedynie kontaktowe trafienie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pokonał bramkarza Unii pokonał Eryk Woliński. Na doprowadzenie do remisu nie było już jednak czasu.

Po ośmiu seriach spotkań prowadzący w rozgrywkach Świt Nowy Dwór Mazowiecki i druga w klasyfikacji Mławianka Mława mają po 19 pkt. Piłkarze piątego w tabeli Pelikana i szóstej Unii zgromadzili po czternaście oczek, a punkt mniej ma na koncie zajmująca siódmą lokatę Lechia Tomaszów Mazowiecki. Bezpieczną strefę zamyka piętnasta Warta Sieradz (6 pkt.), a pozycję niżej plasują się rezerwy ŁKS (5 pkt.).

W 9. kolejce 24 września Unia podejmie Lechię (godz. 14), ŁKS II zagra w Łodzi z Sokołem Ostróda (godz. 14), Warta na własnym stadionie zmierzy się z Mławianką (godz. 16), a Pelikan w Legionowie grać będzie z Legionovią (godz. 16).