Unia w czołowej trójce

W meczu kończącym 21. kolejkę rozgrywek grupy I trzeciej ligi Unia Skierniewice pokonała 1:0 Błoniankę Błonie i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Bramkę na miarę trzech punktów zdobył Mateusz Stępień, który trzy minuty przed przerwą wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednego z rywali. Dzięki temu trafieniu Unia ma 38 pkt. Do prowadzącej w rozgrywkach Pogoni Grodzisk Mazowiecki skierniewiczanie tracą pięć oczek, a do drugiej w klasyfikacji Mławianki Mława - dwa.

Po 37 pkt. mają rezerwy ŁKS, Legionovia Legionowo i Lechia Tomaszów Mazowiecki. Dwunasty w klasyfikacji Pelikan Łowicz zgromadził 26 pkt., a będąca w strefie spadkowej Warta Sieradz - 13.

W 22. kolejce 1 kwietnia Unia podejmie Legionovię (godz. 14:00), ŁKS II zagra w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii (godz. 15:00), a Warta w Ostródzie zmierzy się z Sokołem (godz. 16:00). Dzień później w samo południe rozpoczną się mecze w Tomaszowie i Łowiczu. Lechia podejmie Pilicę Białobrzegi, a rywalem Pelikana będzie Olimpia Zambrów.