Unia z kompletem punktów

W 16. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi drużyny naszego regionu punktowały tylko na wyjazdach. Pełną pulę zgarnęła Unia Skierniewice, a mecze z udziałem KS Kutno i Sokoła Aleksandrów Łódzki zakończyły się remisami. Bez powodzenia grali natomiast zawodnicy ŁKS II i Pelikana Łowicz, którzy na własnych obiektach musieli uznać wyższość rywali. Lechia Tomaszów Mazowiecki w tej serii spotkań pauzowała.

Zespół ze Skierniewic po rewelacyjnej końcówce pokonał GKS Wikielec. Do 86. minuty goście przegrywali 1:2, ale przed zdążyli jeszcze strzelić dwa gole, które zagwarantowały im trzy punkty. A mecz rozpoczęli fatalnie, bo już w 2. minucie dali się zaskoczyć Michałowi Jankowskiemu i przegrywali 0:1. Dziesięć minut po zmianie stron po błędzie bramkarza do remisu doprowadził Kamil Sabiłło. Później znów trzeba było jednak odrabiać stratę. W 78. minucie gola dla GKS zdobył Hubert Otręba i przyjezdni znaleźli się w trudnej sytuacji. To ich jednak nie załamało. Osiem minut później stan rywalizacji wyrównał Konrad Kowalczyk, a tuż przed końcem zwycięską bramkę dla Unii strzelił Mateusz Stępień. Zrobił to po rzucie karnym podyktowanym za faul na strzelcu pierwszego gola dla skierniewickiej drużyny.

Mecze KS Kutno ze Zniczem Biała Piska i Sokoła z rezerwami Legii kończyły się remisami 1:1. W pierwszym z tych spotkań przyjezdni objęli prowadzenie po jedenastce wykorzystanej przez Macieja Kraśniewskiego (32), jednak gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Stało się to w 68. minucie, po trafieniu Adriana Duchnowskiego. Inny przebieg miało spotkanie w Urszulinie, gdzie Arkadiusz Ciach w 41. minucie zdobył gola dla Legii II. Sokół grał jednak do końca i rzutem na taśmę odrobił stratę. Do remisu doprowadził Mateusz Lis

Jeden gol padł w Łodzi, gdzie ŁKS II przegrał 0:1 z warszawską Polonią. Goście wywieźli trzy punkty dzięki bramce zdobytej przez Damiana Mosiejkę (56). Zwycięstwem przyjezdnych zakończyło się również spotkanie w Łowiczu, gdzie Pelikan uległ 2:3 Błoniance Błonie. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Eryk Woliński (27), ale później trzy trafienia z rzędu zaliczyła Błonianka. Do remisu doprowadził Dawid Jarczak (30, z karnego), po nim drogę do siatki znalazł Jan Krawczyk (36), a w 74. minucie własnego bramkarza pokonał Tomasz Kolus. W 80. minucie kontaktową bramkę dla Pelikana strzelił Grzegorz Wawrzyński, ustalając wynik meczu na 2:3.

Po 16. kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi jest Legionovia Legionowo (36 pkt.), za którą plasuje się Unia (32). Szóste miejsce zajmuje KS Kutno (24), siódma jest Lechia (23), trzynasty ŁKS II (18), piętnasty Pelikan (16), a osiemnasty Sokół (10). W 17. kolejce 6 listopada KS Kutno podejmie Legię II (godz. 12), Sokół zagra z Pilicą Białobrzegi (godz. 13), Lechia zmierzy się ze Zniczem (godz. 14), a ŁKS II zagra na wyjeździe z Błonianką (godz. 13). Tego dnia najważniejszy mecz zostanie jednak rozegrany w Skierniewicach, gdzie Unia podejmie Legionovię (godz. 13). Dzień później w Białymstoku rezerwy Jagiellonii podejmą Pelikana (godz. 13).