Uratowany remis Widzewa w końcówce

Podział punktów w Katowicach. W pojedynku 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy miejscowy GKS zremisował z Widzewem Łódź 2:2 (2:1). To trzeci remis widzewiaków w obecnym sezonie. Punkt drużynie Daniela Myśliwca uratował rezerwowy Jakub Łukowski.

Wynik spotkania otworzył w 13. minucie Imad Rondić. Wydawało się, że posiadający przewagę widzewiacy strzelą drugiego gola. Stało się jednak inaczej. GKS za sprawą Oskara Repki, doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później prowadzenie dał gospodarzom Marcin Wasielewski i do przerwy było 2:1.

W drugiej połowie przewaga należała do GKS, który miał sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Dobrze bronił Rafał Gikiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w końcówce. Wprowadzony na boisko za Sebastiana Kerka Jakub Łukowski doprowadził do remisu i uratował Widzewowi punkt.

GKS Katowice – Widzew Łódź 2:2 (2:1)
Bramki: Oskar Repka 38, Marcin Wasielewski 42 – Imad Rondić 12, Jakub Łukowski 90

Widzew: Gikiewicz – Kastrati (80′ Krajewski), Żyro, Ibiza ż, Kozlovsky ż (80′ Luis Silva) – Gong (80′ Cybulski), Alvarez, Shehu, Kerk (71′ Łukowski), Sypek (61′ Hamulic ż) – Rondić

W 9. kolejce Widzew podejmie Piasta Gliwice, a spotkanie odbędzie się w sobotę (21 września) o 17:30.