fot. 3 liga logo

Utrzymać dobrą passę!

W sezon 2023/2024 znakomicie weszli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki i GKS Bełchatów. Po czterech seriach rywalizacji w grupie I trzeciej ligi obie ekipy mają komplet punktów i o dwa oczka wyprzedzają Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Victorię Sulejówek, czyli swoich najbliższych rywali.


Lechia w 4. kolejce powiększyła swój dorobek kosztem Pelikana Łowicz, z którym na własnym stadionie wygrała 1:0 (Kordian Górka 50’). Bełchatowski beniaminek w tym samym czasie walczył w Mławie, gdzie po emocjonującym meczu pokonał 4:3 Mławiankę (Przemysław Zdybowicz 23’, Bartłomiej Bartosiak 48’, Mariusz Holik 79’, Serhij Napołow 84’ z karnego).

Unia Skierniewice w minionej serii spotkań przed własną widownią zremisowała 2:2 z GKS Wikielec (Kamil Sabiłło 27’, Mykyta Wasin 54’), a Warta Sieradz w Grodzisku Mazowieckim uległa Pogoni 0:3.

Przed zaplanowanymi na ten weekend meczami 5. kolejki w najlepszych humorach są więc gracze Lechii i GKS, którzy passę zwycięstw będą chcieli przedłużyć 27 sierpnia w potyczkach z czwartą w klasyfikacji Victorią w Sulejówku (godz. 15:00) oraz zajmującym trzecią lokatę Świtem w Bełchatowie (godz. 17:00). Dla kibiców oba mecze zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

Oprócz bełchatowian w niedzielę na własnych stadionach wystąpią też zawodnicy mającej tylko jeden punkt Warty (17. miejsce) oraz plasującego się na trzynastej pozycji Pelikana (3 pkt.). Do Sieradza przyjedzie ŁKS 1926 Łomża (godz. 15:00), a w Łowiczu będzie gościła Broń Radom (godz. 12:00). Unia w sobotę zagra na wyjeździe z Legionovią legionowo (godz. 17:00).