fot. TME SMS Łódź - Mistrz Polski 2021/2022

Utrzymać się na szczycie

W sobotę o godzinie 17 piłkarki TME SMS rozpoczną walkę o obronę tytułu mistrzyń Polski. Pierwszy mecz w nowym sezonie podopieczne Marka Chojnackiego rozegrają na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138. Kilka dni później zadebiutują w europejskich pucharach.


Nowy sezon w ekstralidze łodzianki zainaugurują konfrontacją z APL Gdańsk. To spotkanie będzie dla ekipy z ulicy Milionowej ostatnim sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń. W czwartek 18 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla piłkarki TME SMS zmierzą się z belgijskim Anderlechtem Femini Bruksela, a przed nimi na murawę wybiegną zawodniczki Gintry-Universitetas Szawle (Litwa) i Kuopionu Palloseura (Finlandia). Trzy dni później (21 sierpnia) zwycięzcy tych spotkań zagrają o awans do kolejnej fazy LM, a pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce. 

Do walki w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach ekipa TME SMS przystąpi po kosmetycznych zmianach kadrowych. Po zdobyciu historycznego mistrzostwa Polski nie zdołano zatrzymać w zespole Katarzyny Konat, ale udało się sprowadzić do Łodzi reprezentantkę Polski Darię Sokołowską z KKP Bydgoszcz. - Dziewczyny, które zdobyły tytuł mistrzowski zasłużyły na to, by zaprezentować się w międzynarodowych rozgrywkach klubowych. To jedna z kilku przyczyn, dla których zdecydowaliśmy się nie dokonywać spektakularnych transferów - wyjaśnił prezes UKS SMS Janusz Matusiak.