fot. PKO Ekstraklasa

Utrzymanie głównym celem Widzewa

Awans do PKO BP Ekstraklasy zwieńczył siedmioletnią drogę Widzewa, rozpoczętą na boiskach IV ligi. Teraz podopieczni Janusza Niedźwiedzia chcą się utrzymać w krajowej elicie.


Do realizacji tego zadania ekipa z Piłsudskiego przygotowywała się m.in. na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej. Pojawiło się na nim m.in. kilku nowych zawodników, którzy mają podnieść sportową jakość zespołu.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu z Widzewem pożegnali się: Konrad Reszka, Dani Villanueva, Krystian Nowak, Tomasz Dejewski, Przemysław Kita, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Daniel Tanżyna, Bartosz Guzdek, Kacper Karasek i Mateusz Ludwikowski. W zespole prowadzonym przez Niedźwiedzia nadal będzie grał natomiast Juliusz Letniowski, który po zakończeniu wypożyczenia nie wrócił do Lecha Poznań, tylko podpisał dwuletnią umowę z beniaminkiem. Nowymi twarzami są natomiast: obrońcy Mateusz Żyro (poprzednio Stal Mielec), Serafin Szota (Wisła Kraków) i Bułgar Bożydar Czorbadżijski (Stal Mielec), pomocnicy Jakub Sypek (Zagłębie Lubin) i Albańczyk Julian Shehu (FK Laci) oraz hiszpański napastnik Jordi Sanchez (Albacete). 

Beniaminek już na początku rozgrywek będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, bo zainauguruje sezon na boisku klubu, który w bieżącym sezonie reprezentuje nasz kraj w europejskich pucharach. W niedzielę o godzinie 17.30 widzewiacy wybiegną na boisko w Szczecinie, gdzie mierzyć się będą z Pogonią. W 2. kolejce również zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie białostocka Jagiellonia. Na Piłsudskiego wymarzona ekstraklasa zawita dopiero w ostatnim dniu lipca. W trzeciej serii spotkań Widzew podejmie Lechię Gdańsk.